מעונות הסטודנטים PDF הדפסה שלח לחבר
שני, 15 אפריל 2013 11:09

 בחדשים האחרונים אי אפשר היה שלא להבחין בקומפלקס החדש של שישה בניינים גבוהים ההולך ונבנה בבניה מואצת על הגבעה במיקום הגבוה ביותר השייך לשטח האוניברסיטה,  באזור שייח-מוניס. הבניינים מוקמים שם, בבניה צפופה, באמצעות חברת שיכון ובינוי, וישמשו כמעונות סטודנטים. השטח הכללי המתוכנן כ-48,000 מטר כאשר קומות הקרקע יהוו מרכז מסחרי.

לצערנו קיימות כמה עובדות הקשורות למיזם זה אשר עומדות להשפיע על כל תושבי השכונה:

1.      למרות שמדובר בקומפלקס המאוכלס בצפיפות ויהווה מגורים למאות אנשים, לא נבנתה חניה תת קרקעית או כל חניה אחרת לבניינים. מקומות החניה של הסטודנטים, אורחיהם ומשפחותיהם, בעלי העסקים ובאי המרכז המסחרי יהיו... אצלנו, בשכונה.

2.      הגישה למקום, שכבר הספיק לקבל את הכינוי "עיר סטודנטים" , תהיה...נכון! מחיים לבנון  או מנתיבי איילון, בדיוק מאותם מקומות שאנחנו יוצאים או נכנסים לשכונתנו.

3.      לאחרונה בתחילת 2013, החליטו היזמים כי לא מספיקים שהבניינים שיתנשאו

ל-8 ו-10 קומות, במקום הכי גבוה בתל אביב, והם הגישו בקשה לשינוי התכנית והגבהת חלק מהבניינים עד 15 קומות,ואף קיבלו לכך אישור מהעירייה!

(כמובן שאת יסודות הבניינים הכינו מראש ל-15 קומות).

בניין בסדר גודל כזה ישנה לגמרי את פני הנוף, ויהווה תקדים לבניה על קו הרכס, לבניינים נוספים היכולים להבנות בקו זה על פי תכנית המתאר.

לאור זאת התכנסה בפברואר אסיפת תושבים, ובה הוחלט על כמה פעולות שחלקן כבר החלו:

1.      התקיימו פגישות עם נציגי העירייה ובהן הבענו את מחאתנו על שינוי מהותי הנוגע לחיי היום יום של התושבים אשר בוצע בלא שיתוף של התושבים. בוצעה גם פגישת עדכון עם נציגי אגודת הסטודנטים אשר לא העלתה דבר...

2.      הוכנו התנגדויות לתכנית ההרחבה ל-15 קומות- שהתבססו על מספר חוות דעת מקצועיות שהוכנו על ידי אדריכלים מהשכונה (אנו מצרפים את אחד ממכתבי ההתנגדות לעיונכם).

3.      בימים אלה מתחילה העבודה על הגשת ערעור בבית משפט, הליך שיתקיים לאחר הליך ההתנגדויות.

השאיפה: בתור התחלה-למזער את הנזק ככל האפשר:

1.לגרום לכך שהתכנית תוגבל ל-10 קומות ולא תורחב ל-15 קומות.

2.לגרום לכך כי העירייה תשנה את הסדרי החניה בכל האזור כך שלפחות מקומות החניה השייכים לתושבי השכונה לא יוכלו להיתפס על ידי אנשים שאינם תושבים- על ידי כך שכל המדרכות יסומנו באדום אפור. אמנם  אורחים המבקרים אצלנו יסבלו בהיעדר מקומות לחנות, אבל לכל הפחות אנחנו נוכל לשמור על האפשרות לחנות ליד הבית, וזה הרע במיעוטו.

קיימים רעיונות נוספים אשר יידונו בהמשך כצעדים מאוחרים יותר.

וכאן אנו קוראים לכל תושבי השכונה להירתם:

בימים הקרובים נתחיל במבצע גיוס חתימות על ההתנגדויות, ומבצע איסוף תרומות למען הטיפול בהליך המשפטי. בקרוב תצא הודעה על כך.

 מרגע זה ההצלחה תלויה בשיתוף הפעולה של התושבים כולם!

אנו מקווים שנוכל להשפיע- גם בכך שיהיו כמה שיותר חתימות וגם בכך שנוכל לגייס סכום למאבק משפטי עקשני ולא מתפשר.

הודעה נוספת:

מפגש שיתוף הציבור, שהיה אמור להיערך ב-21/3/2013, ייערך ב- 8/5/2013, יום רביעי, בשעה 18:30 בביה"ס אלומות. נשלח בקרוב את כל הפרטים