למה אנו חרדים?
הקרב על הדמוקרטיה PDF הדפסה דוא
רביעי, 13 מאי 2009 19:21

"זו כבר לא רק מלחמת תרבות. זו מלחמה על הדמוקרטיה, זו מלחמה על ערכי הליברליזם והנאורות – זו מלחמה על דמותה של מדינת ישראל". יעל משאלי תקפה את "קמפיין השנאה" לסילוק חרדים מרמת אביב, ועד הפעולה החילוני מגיב.

כתבת תגובה זו של ועד הפעולה התפרסם ב-Ynet בתאריך 13 במאי 2009 והכתהב נמצאת בקישור זה.

ביום שלישי לפני הצהריים עדיין בערה ברמת אביב המדורה הגדולה של חב"ד, שהדליקו אברכי ישיבת החוזרים בתשובה. אבל גם אחרי שבאו פקחי העירייה ומהמדורה נשאר מעגל גדול של רמץ, האש ששלחה חסידות חב"ד בשכונה השקטה לא כבתה, והיא לא תכבה בקרוב.

קרא עוד...
 
למה אנו חרדים? PDF הדפסה דוא
שבת, 18 אפריל 2009 17:11

חב"ד מאמינה בכך שהמשיח יגיע לאחר שבני ישראל יחזרו בתשובה. זו הסיבה לכך שהם נכנסים לשכונות חילוניות ומנסים לשנות את צביון השכונה.

ציטוט מאתר חב"ד http://www.chabad.org.il (מתוך הספר "ימות המשיח" בהוצאת "צעירי אגודת חב"ד - המרכז",):

מתי יבוא משיח? אומרת הגמרא: "זכו - אחישנה, לא זכו - בעיתה". כלומר, אמנם יש לגאולה מועד סופי, שאז יבוא המשיח בכל מקרה, גם אם הדור יהיה במצב של "לא זכו"; אך עם זאת, יש אפשרות לזרז את הגאולה ולהביאה בכל יום - "זכו - אחישנה".

האמת היא, שהגאולה כבר הייתה יכולה לבוא לפני שנים רבות מאוד, כמו שאמר רב: "כלו כל הקיצין ואין הדבר תלוי אלא בתשובה". הרי שכבר בזמן האמוראים הייתה קיימת אפשרות להביא את הגאולה, והעובדה שהמשיח לא בא אינה אלא משום "עוונותינו שרבו". על-אחת-כמה-וכמה בימינו, לאחר ריבוי התורה והמצוות ומסירות-הנפש של כל הדורות שחיו מאז, ודאי שקל הרבה יותר להביא את הגאולה.

המשמעות בעיני החרדים: ככל שהם יחזירו בתשובה, המשיח ימהר להגיע. זו הסיבה שהם כאן, בשכונה החילונית שלנו, לזרז את ביאת המשיח (שעכשיו גם יודעים שזה הרבי מלובאוויטש).

באתר http://www.hofesh.org.il/secular_power.html תוכל ללמוד על דרך הפעולה:

השתלטות על שכונות:

זהו תהליך הדרגתי, ושלביו האופייניים הם:

קרא עוד...