בקיץ 2017 אמורות להתחיל עבודות התשתית של הרכבת הקלה ברמת אביב.

לתוואי הרכבת הקלה, כפי שהוא מתוכנן, עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת על רמת אביב.

לפי התכנון המוצע כעת, הרכבת תיכנס לרחוב איינשטיין, מרחוב לוי אשכול בשיכון ל', תחצה את דרך נמיר במעבר תת-קרקעי ואז תטפס מעלה מעל הקרקע בתעלה פתוחה (רכבת עילית ולא תחתית). היא תמשיך עד סוף רחוב איינשטיין, תפנה ימינה לחיים לבנון ותפנה שמאלה לרח' רוזנפלד, שם תשוקע שוב (רכבת תחתית).

השלכות התוואי המתוכנן שליליות ביותר לכל תושבי רמת אביב:

  • בקטע שבין איינשטיין - לבנון יילקחו שני נתיבי תנועה לטובת פסי הרכבת, דבר שיצור עומס רב.
  • בחיים לבנון יילקח נתיב תנועה, שיגדיל משמעותית את העומס הקיים גם כך. בנוסף, יופקעו עשרות מטרים משטחי חצרות כל בניני התושבים ברח' לבנון לאורך הקו.
  • מעבר החצייה בין הקניון לטאגור יבוטל ויביא לכך שניתן יהיה לחצות את רחוב איינשטיין במעבר חצייה אחד בלבד, המרוחק משם. דבר זה יהווה סיכון משמעותי ביותר לחיי הולכי הרגל.
  • יבוטלו הפניות שמאלה מרח' ברודצקי לאיינשטיין ומרח' טאגור לאיינשטיין. זה יגרום לכך שהיציאה מנווה אביבים מזרחה תתאפשר רק מסוף טאגור (פינת חיים לבנון) והיציאה מרמת אביב הירוקה מערבה תתאפשר רק מתחילת חיים לבנון (ליד המוזיאון).
  • ביטול החניות באיינשטיין וחיים לבנון - אובדן של כ-300 מקומות חניה!!!
  • יבוטלו שבילי האופניים שתוכננו ברחובות הנ"ל.

המשמעות: יצירת כאוס חסר תקדים הן להולכי רגל, לתלמידים ,לנהגים ולבעלי רכבים.

וועדי שכונות רמת אביב ועמותת תושבי רמת אביב התאגדו יחד על מנת להגיש התנגדויות לתוכנית המוצעת. ההתנגדויות הוגשו באמצעות עורכת דין ויועץ תנועה.

ביום ראשון, ה-26 למרץ 2017, התקיים כנס תושבים לכלל תושבי רמת אביב, בו הוסבר על התוואי המתוכנן והוחתמו תושבים על התנגדויות לתוואי המוצע.

הכנס התקיים במבנה של שבט צופי אביב, בקצה רחוב אנדרסן, ליד בי"ס "ניצנים" (קרוב לבית השחמט), בשעה 19:00.

במידה והמקטע הנ"ל, כקילומטר, ישוקע כולו מתחת לאדמה, כל הבעיות הנ"ל ייפתרו באחת ויוסרו ההתנגדויות וההשגות.