בחירת פורטל

הצטרפות לעמותה

 

הרשמה לדיוור ישיר

 

מהגלריה

PICT2678.JPG

לוח מודעות שכונתי

 • מחפשת חברות לילדה בת 4


  לאחרונה עברנו לר"א. יש לי ילדה בת 4 שתלך בספטמבר לגן העירוני ברחוב "הרטגלס". אני מחפשת להכיר לה חברות בגילה שתלכנה לאותו גן. המעונייים להכיר לבתכם חברה חדשה, נא ליצור קשר. תודה, ליעד 054-2286022

 • דייר

  מעוניין להיכנס להיות דייר אצל איש/ה (אפשרי מבוגר/ת), תמורת לינה / שיחה / קניות / תחושת בטחון / בישול בסיסי. אני אקדמאי, שקט, נקי, בן 41 ונחמד מאד.

  052-3519731 / 03-6431993
  כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

 • אתר שכונה.נט


  שכונה.נט-אתר האינטרנט השכונתי המציע מגוון חוגים ופעילויות בצפון תל אביב, וכמו כן מציג רשימת אנשי מקצוע בכל תחום ומאפשר גישה קלה לכל אתרי בתי הספר, הגנים והמרכזים הקהילתיים הפעילים בצפון תל אביב ועוד. 

  www.shchoona.co.il

 • לוח מודעות שכונתי


  לוח מודעות ללא תשלום לטובת תושבי השכונה. גם לטובת מודעות עבור שרותים הניתנים בשכונה. התוכן חייב אישור הנהלת האתר. מוגבל ל-30 מילה. בקשה להעלות  מודעה ללוח מודעות שכונתי

   

תשובת איתן עקיבא לפניות הרבות בנושא גודש תחבורה ציבורית
שבת, 21 מרץ 2009 21:46

הפניה לועד השכונה בעניין גודש התחבורה הציבורית והתגובה לה זכו לתגובות רבות ואני שמח על כך.

כל התגובות שקיבלנו היו אוהדות ותומכות בטיפול בנושא, אולם היו כמה שחששו כי התוכנית תצמצם את זמינות התחבורה הציבורית.

 

כאן המקום להבהיר, כי התוכנית שועד השכונה מנסה לקדם גובשה בהתייעצות עם יועציי תחבורה והינה תוכנית אשר לכל הדעות יש בה יתרון בכל פרמטר שנבדק.
 
בדיקה העלתה כי בשכונה עוברים עשרות קווים מדי יום. לדעת מומחים, זוהי כמות התחבורה גדולה מאד, בכמות ניכרת מעל הנדרש וחסרת פרופורציות בכל קנה מידה וביחס לכל שכונה אחרת בת"א.
 
הפתרון המוצע ישפר בצורה ניכרת את המפגעים שיוצרת התחבורה הציבורית הנכנסת כיום: בטיחות בדרכים, זהום אויר ורעש וישפר את הזמינות של התחבורה הציבורית לתושבי השכונה. כל זאת על ידי צמצום ניכר של האוטובוסים הנכנסים לשכונה, באמצעות הכוונתם לנקודות יעד מרכזיות כמו נקודות הריכוז שלהם כיום בתחנת רכבת האוניברסיטה (דרך רוקח) וחניון רדינג ומשם יצאו שאטלים קטנים ולא מזהמים בתדירות גבוה לתוך השכונה וממנה (לדוגמא: האוטובוסים המפרקיים הם אחד המזהמים הגדולים ביותר ומסוכנים מבחינה בטיחותית ובתל אביב צמצמו באופן מהותי את השימוש בהם. לשכונה נכנסים בכמה קווי נסיעה כמות גדולה של אוטובוסים מפרקיים מדי יום). הנסיעה בשאטלים תהיה ללא תשלום נוסף ותהיה נסיעת המשך באמצעות כרטיס הנסיעה שנרכש לנסיעה העיקרית.
 
כך למעשה נגדיל את היכולות להגיע באמצעות התחבורה הציבורית ליעדים רבים יותר ובתדירות גבוה יותר (כל קווים שמגיעים לשכונה או לנקודות הריכוז יהיו רלוונטיים לנסיעה מהשכונה או ממנה, כולל קווים שלא מגיעים לשכונה כמו 5, 26 ורבים אחרים). וחשוב מכל, זאת תוך העלאת רמת הבטיחות בכבישים והולכי הרגל הרבים שחוצים אותם, שמירה על איכות החיים והקטנה ניכרת של הרעש וזיהום האויר.
 
נשמח לקבל תגובות והערות.
 
בברכה,
איתן עקיבא