תושבי רמת-אביב וסביבותיה:

שידול קטין ללא אישור הוריואל תגידו "לא ידענו". לפני שיהיה מאוחר מידי.

אנו נמצאים תחת ניסיון השתלטות מכוון ושיטתי של חרדי חב"ד. זוהי מערכה מתוכננת לפרטי פרטים, הנמשכת מזה מספר שנים, ששמה לה למטרה לשנות מן היסוד את צביון השכונה. לא מדובר בתחושות בטן, אלא בתחקיר יסודי ומעמיק שנערך לאחרונה וחושף מציאות קשה. אין לנו עניין נגד יהדות, או תרבות יהודית, יש לנו עניין נגד הרצון לשנות את השכונה ואופייה מן היסוד.

בשנים האחרונות הואץ תהליך של הקמת תשתית שעיקרה שינוי צביון השכונה: הוקמו ישיבות, מקווה, כולל, גני-ילדים חרדים ואולפנות. כל אלו מלווים בניסיון יומיומי של שטיפת מוח של בני-נוער, הקמת דוכני חזרה בתשובה במרכזי קניות, חלוקת ממתקים לילדים כדי שיניחו תפילין, שידול של נערים ונערות להגיע לסמינרים בישיבות חב"ד.חסידי חב"ד הקימו מוסדות ותשתית המשמשים כחיל החלוץ לטובת כניסה מאסיבית של אוכלוסייה חרדית המיועדת להגיע לכאן כבר בשנה הקרובה.

התסריט הזה מוכר וחזר על עצמו בישובים רבים ובשכונות שונות ברחבי הארץ אשר נכבשו והפכו להיות מעוזים חרדיים. כך קרה בשכונת רוממה הישנה בחיפה, בכפר ורדים בכרמיאל, בקרית-יובל בירושלים. במקרים בהם הציבור המקומי לא הגיב, הביא הדבר לנטישת התושבים החילוניים שלא הורשו יותר לחיות כפי שהיו רגילים.

אנו תושבים שהחליטו לפעול וקוראים לכם לצאת מהאדישות ולהצטרף אלינו. הקמנו עמותה שמטרתה לפעול לשימור על הצביון הפלורליסטי של השכונות ללא כל כפייה דתית. הניסיון מלמד שיש סיכוי להלחם בכל אלה, אך ורק כאשר התושבים התעוררו והתארגנו.

מודעות ועדכונים

זכותם של חילונים PDF הדפסה דוא
שני, 25 מאי 2009 18:25

פרופסור שטרנגר, פילוסוף ומרצה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, כתב מאמר "זכותם של חילונים" בתגובה למאמר של גדעון לוי "אנטישמיות בתל אביב" אשר התפרסם בהארץ בתאריך 14 במאי  (קישור למאמר המלא של פרופ' שטרנגר שהתפרסמה ב-25 במאי 2009 באתר "ארץ") (קישור למאמר של גדעון לוי).

מאמר התגובה של פרופ' שטרנגר תוקף את עמדת גדעון לוי ותוהה כיצד היה מגיב מר לוי אם חילונים היו פועלים בשכונה חרדית כפי שהחרדים פועלים בשכונה חילונית. להלן שני ציטוטים מתוך המאמר של פרופ' שרנגר:

..."לו חשבתי שכניסת החרדים לרמת אביב לא תשנה את הדו-קיום השקט השורר בשכונה (גם עכשיו מתגוררים בה לא מעט דתיים) - לא הייתי מוטרד. אני אוהב שכונות מעורבות, כל עוד מתקיים בהם כבוד הדדי, כששום צד אינו מנסה להתערב בסגנון החיים של משנהו."

פרופ' שטרנגר ממשיך ומדגיש שפעולת החרדים היא הבעיה המדאיגה. "לוי טוען, כי לנוכח העובדה שמדובר בתופעה מצומצמת ספק אם יש בכלל סיבה לדאגה. התשובה לכך פשוטה: מצפת ועד בית שמש, מרמות אשכול בירושלים ועד ערד, אותו סיפור חוזר על עצמו. תחילה החרדים שוכרים דירות, וכאשר מספרם מגיע למסה קריטית, הם הופכים את חיי החילונים שנותרו בשכונה לבלתי נסבלים, תוך הפעלת לחצים, הטרדות ואפילו איומים מפורשים"...