תושבי רמת-אביב וסביבותיה:

שידול קטין ללא אישור הוריואל תגידו "לא ידענו". לפני שיהיה מאוחר מידי.

אנו נמצאים תחת ניסיון השתלטות מכוון ושיטתי של חרדי חב"ד. זוהי מערכה מתוכננת לפרטי פרטים, הנמשכת מזה מספר שנים, ששמה לה למטרה לשנות מן היסוד את צביון השכונה. לא מדובר בתחושות בטן, אלא בתחקיר יסודי ומעמיק שנערך לאחרונה וחושף מציאות קשה. אין לנו עניין נגד יהדות, או תרבות יהודית, יש לנו עניין נגד הרצון לשנות את השכונה ואופייה מן היסוד.

בשנים האחרונות הואץ תהליך של הקמת תשתית שעיקרה שינוי צביון השכונה: הוקמו ישיבות, מקווה, כולל, גני-ילדים חרדים ואולפנות. כל אלו מלווים בניסיון יומיומי של שטיפת מוח של בני-נוער, הקמת דוכני חזרה בתשובה במרכזי קניות, חלוקת ממתקים לילדים כדי שיניחו תפילין, שידול של נערים ונערות להגיע לסמינרים בישיבות חב"ד.חסידי חב"ד הקימו מוסדות ותשתית המשמשים כחיל החלוץ לטובת כניסה מאסיבית של אוכלוסייה חרדית המיועדת להגיע לכאן כבר בשנה הקרובה.

התסריט הזה מוכר וחזר על עצמו בישובים רבים ובשכונות שונות ברחבי הארץ אשר נכבשו והפכו להיות מעוזים חרדיים. כך קרה בשכונת רוממה הישנה בחיפה, בכפר ורדים בכרמיאל, בקרית-יובל בירושלים. במקרים בהם הציבור המקומי לא הגיב, הביא הדבר לנטישת התושבים החילוניים שלא הורשו יותר לחיות כפי שהיו רגילים.

אנו תושבים שהחליטו לפעול וקוראים לכם לצאת מהאדישות ולהצטרף אלינו. הקמנו עמותה שמטרתה לפעול לשימור על הצביון הפלורליסטי של השכונות ללא כל כפייה דתית. הניסיון מלמד שיש סיכוי להלחם בכל אלה, אך ורק כאשר התושבים התעוררו והתארגנו.

מודעות ועדכונים

תלונה לעירייה לאחר אירועי ל"ג בעומר PDF הדפסה דוא
רביעי, 13 מאי 2009 20:10

להלן מכתב תלונה שנשלח לעירייה לאחר ארוע ל"ג בעומר של חב"ד. השתלשתות הסיפור נמצאת גם בנושא שנפתח בפורום ועד הפעולה בקישור זה.

2009–05–12

לכבוד
דפנה הראל - מנהלת פניות הציבור
מחלקת פניות הציבור - לשכת ראש העיר
עיריית תל-אביב
פקס מס' 5216597

הנדון: טיפול רשלני של עיריית תל-אביב בדיווחים חוזרים על מפגע חמור

שלום רב,

אני תושבת רמת אביב ואמי בת ה- 79 הינה תושבת נווה אביבים. אתמול אחר הצהרים גילינו לתדהמתנו שאנשי חב"ד הקימו מדורה גדולה מאד בגינה הציבורית ברחוב טאגור, מאחורי בית השחמט וסמוך לבית מילמן. המדורה מוקמה בסמוך מאד למתקני שעשועים שמיועדים לפעוטות (מרחק של כ- 20-30 מטרים מהמתקנים).

הקמה של מדורה בתוך גינה ציבורית וסמוך כל כך למתקני שעשועים הינה מפגע חמור מאד אשר מהווה סכנה בטיחותית ממדרגה ראשונה ואשר יוצר נזק לגינה עצמה.

פניתי לראשונה בנושא אתמול בשעה 16:30 למוקד 106 ובררתי האם יש להם אישור מהעיריה לעשות את המדורה בשטח זה. העיריה לא אישרה זאת והם הבטיחו שתגיע הסיירת ותפרק את המדורה. בשעה 17:30 התקשרתי שוב וקיבלתי תשובה דומה. בשעה 18:30 שוב צלצלתי והבטיחו לי שידברו עם הסיירת ושהם יבואו. בכל אחת מהפניות שלי בקשתי בכל לשון של בקשה שיעשו זאת לפני שמדליקים את המדורה משום שלאחר הדלקתה יהיה קשה הרבה יותר. לצערי שום דבר לא נעשה. בשעה 22:00 המדורה היתה בשיאה וכשהתקשרתי למוקד נאמר לי שהגיע סייר והתפשר אתם אחרי שראה "כי הכל בשליטה" וכי "לא רצה להכנס לעימותים" וכי מדובר ביום מיוחד, ל"ג בעומר.

הבוקר, יותר נכון ב- 12 בצהרים, המדורה עדיין בערה שם. כשהתקשרתי למוקד 106 נאמר לי שהם יגיעו וננזפתי על כך שאני מצפה שזה ייעשה מהר. נאמר לי, "לא לצפות שיגיעו בתוך חצי שעה אלא זה יקרה במהלך היום" ושהם מודעים לפניות. לאחר שהבהרתי למוקדנית שמדובר בפניה רביעית שלי למוקד מאז אתמול, הועברתי לפניות הציבור.

יש לציין שלסכנה שבמדורה עצמה נלוו גם הפרעות בוטות שונות ובהן המוסיקה הקולנית שנשמעה מרמקולים שהוצבו שם, ואשר הפריעו לתושבים ברדיוס גדול ונוגנה עד השעות המאוחרות של הלילה.

לשמחתנו, המדורה לא גרמה לנזקים בנפש או לשריפה של הגינה, אבל ככל מדורה, אף היא הותירה נזקים אשר שיקומם יעלה כסף - שיילקח, כמובן, מהמסים שאנחנו משלמים.

אני תושבת רמת אביב כבר הרבה שנים ואמי תושבת נווה אביבים כבר 44 שנה. בתקופה האחרונה מתרבות והולכות הפרעות מסוג זה, ומתקבל הרושם שהעיריה מתרשלת בטיפול נושא זה.ברצוני לציין שהילד שלי מרבה להימצא בגן השעשועים המדובר ובבית השחמט.

כיוון שאני יודעת שאינני היחידה שהתלוננה, אשמח להבין מה פשר ההתנהגות המוזרה מצדכם שבה נתקלתי, והרשלנות הפושעת שהתגלתה כאן.

כיוון שלצערי אין לי ספק שבעיות דומות עם אנשי חב"ד יתעוררו גם בעתיד,
אני מקווה שהעיריה תחדל להתעלם מצרכיהם של התושבים החילוניים ברמת אביב, המהווים עדיין רוב מוחלט בה - ותקפיד על אכיפה של החוק!

בברכה,
ורד זיידמן