תושבי רמת-אביב וסביבותיה:

שידול קטין ללא אישור הוריואל תגידו "לא ידענו". לפני שיהיה מאוחר מידי.

אנו נמצאים תחת ניסיון השתלטות מכוון ושיטתי של חרדי חב"ד. זוהי מערכה מתוכננת לפרטי פרטים, הנמשכת מזה מספר שנים, ששמה לה למטרה לשנות מן היסוד את צביון השכונה. לא מדובר בתחושות בטן, אלא בתחקיר יסודי ומעמיק שנערך לאחרונה וחושף מציאות קשה. אין לנו עניין נגד יהדות, או תרבות יהודית, יש לנו עניין נגד הרצון לשנות את השכונה ואופייה מן היסוד.

בשנים האחרונות הואץ תהליך של הקמת תשתית שעיקרה שינוי צביון השכונה: הוקמו ישיבות, מקווה, כולל, גני-ילדים חרדים ואולפנות. כל אלו מלווים בניסיון יומיומי של שטיפת מוח של בני-נוער, הקמת דוכני חזרה בתשובה במרכזי קניות, חלוקת ממתקים לילדים כדי שיניחו תפילין, שידול של נערים ונערות להגיע לסמינרים בישיבות חב"ד.חסידי חב"ד הקימו מוסדות ותשתית המשמשים כחיל החלוץ לטובת כניסה מאסיבית של אוכלוסייה חרדית המיועדת להגיע לכאן כבר בשנה הקרובה.

התסריט הזה מוכר וחזר על עצמו בישובים רבים ובשכונות שונות ברחבי הארץ אשר נכבשו והפכו להיות מעוזים חרדיים. כך קרה בשכונת רוממה הישנה בחיפה, בכפר ורדים בכרמיאל, בקרית-יובל בירושלים. במקרים בהם הציבור המקומי לא הגיב, הביא הדבר לנטישת התושבים החילוניים שלא הורשו יותר לחיות כפי שהיו רגילים.

אנו תושבים שהחליטו לפעול וקוראים לכם לצאת מהאדישות ולהצטרף אלינו. הקמנו עמותה שמטרתה לפעול לשימור על הצביון הפלורליסטי של השכונות ללא כל כפייה דתית. הניסיון מלמד שיש סיכוי להלחם בכל אלה, אך ורק כאשר התושבים התעוררו והתארגנו.

מודעות ועדכונים

חדש בפורטל המאבק - קטעי עיתונות וטלוויזיה PDF הדפסה דוא
שלישי, 23 יוני 2009 15:19

 יש מדור חדש בפורטל המאבק לשמירת רמת אביב - קטעי עיתונות וטלוויזיה. במדור זה יש לנו קישורים לקטעי עיתונות מקומית וארצית אשר דנים במאבק נגד ההשתלטות החרדית ברמת אביב. קטעים מעיתונות מודפסת מופיעים בפורמט PDF וקטעים מעיתונות מקוונת וטלוויזיה מובאים במקור.

ניתן להגיע למדור החדש דרך קישור זה וגם דרך קישור "קטעי עיתונות וטלוויזיה" אשר נמצא בתפריט פורטל המאבק לשמירת רמת אביב שעליו הכותרת "המאבק לשמירת ר"א".

 
הקמת עמותת תושבי רמת אביב PDF הדפסה דוא
שישי, 12 יוני 2009 21:50

במהלך השבועיים האחרונים נעשו פעילויות רבות ומגוונות לטובת המאבק המתנהל לשם שמירת הצביון הפלורליסטי של שכונות רמת אביב. במסגרת מאבק הקמנו עמותה ששמה לה למטרה לעודד את עידוד רוח הקהילתיות בקרב תושבי רמת-אביב מחד, ולפעול לשמירת צביון החיים הפלורליסטי ומניעה של כל כפייה דתית מאידך.הוקמו צוותים מיוחדים שפועלים במישורים הבאים: משפטי, תקשורתי, פוליטי וכו'. ניכרת תחושה של עשייה ונכונות רבה להתגייס למאבק, אבל הדרך עוד ארוכה.

לקבלת מידע נוסף על העמותה, להצטרפות לעמותה ו/או לפעילות אנא פנו לדף הראשי של העמותה באתר הנמצא בקישור זה.

 
זכותם של חילונים PDF הדפסה דוא
שני, 25 מאי 2009 18:25

פרופסור שטרנגר, פילוסוף ומרצה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, כתב מאמר "זכותם של חילונים" בתגובה למאמר של גדעון לוי "אנטישמיות בתל אביב" אשר התפרסם בהארץ בתאריך 14 במאי  (קישור למאמר המלא של פרופ' שטרנגר שהתפרסמה ב-25 במאי 2009 באתר "ארץ") (קישור למאמר של גדעון לוי).

מאמר התגובה של פרופ' שטרנגר תוקף את עמדת גדעון לוי ותוהה כיצד היה מגיב מר לוי אם חילונים היו פועלים בשכונה חרדית כפי שהחרדים פועלים בשכונה חילונית. להלן שני ציטוטים מתוך המאמר של פרופ' שרנגר:

קרא עוד...
 
מכתב למערכת עיתון הארץ PDF הדפסה דוא
שבת, 16 מאי 2009 23:16

להלן מכתב נוסף של ד"ר צופיה מלר

רמת אביב חייבת להישאר ירוקה ולא שחורה

ניסיונות ההשתלטות החרדית-חב"דית על שכונות וישובים ברחבי הארץ אינה מקרית ואיננה תמימה, ובוודאי שאינה נובעת מאהבת הפלורליזם של אותם "מתנחלים" לא רצויים, אלא מאותה מגמה של "החזרת עם ישראל כולו בתשובה", לפי הוראת "ופרצת" של משיחם החי-המת מלובביץ', עוד בשנת 1956. בעקבותיה של אותה קריאה החל הגל העכור של התחרדות יחידים ("חזרה בתשובה" בלשון עממית) ושל השתלטות על שכונות וישובים חילוניים, כדי להשפיע על השקפת עולמם של תושביהן, ולאנוס את יושביהם בלשון חלקלקות או באמצעי כפייה שונים, חוקיים ולא כל כך חוקיים, לשנות את אורחות חייהם מן הקצה אל הקצה, ועימן את כל אופייה של השכונה בה חיו עשרות שנים לפני-כן, ובה התכוונו להוסיף ולחיות עם ילדיהם ונכדיהם עד זקנה ושיבה.

קרא עוד...
 
תגובה לכתבה של גדעון לוי PDF הדפסה דוא
שישי, 15 מאי 2009 23:45

 להלן תגובה של ד"ר צפיה מלר לכתבה של גדעון לוי אשר התפרסמה ב"הארץ" בתאריך 14 במאי. (תגובה מס' 286). 

ניסיונות ההשתלטות החרדית-חבדית על רמת אביב הירוקה החלו כבר לפני שנים, ורק עמידה נחרצת של התושבים למנעה, תאפשר לבלום את התופעה. עוד בהיותי חברת מועצת העיר נתבקשתי ע"י התושבים לעשות למניעת הקמת מוסדות-דת בשכונתם. להלן מכתב שכתבתי ב1999 בעניין זה, והוא מדבר בעד עצמו. חבל שהוא עדיין רלבנטי:

קרא עוד...
 
תלונה לעירייה לאחר אירועי ל"ג בעומר PDF הדפסה דוא
רביעי, 13 מאי 2009 20:10

להלן מכתב תלונה שנשלח לעירייה לאחר ארוע ל"ג בעומר של חב"ד. השתלשתות הסיפור נמצאת גם בנושא שנפתח בפורום ועד הפעולה בקישור זה.

2009–05–12

לכבוד
דפנה הראל - מנהלת פניות הציבור
מחלקת פניות הציבור - לשכת ראש העיר
עיריית תל-אביב
פקס מס' 5216597

הנדון: טיפול רשלני של עיריית תל-אביב בדיווחים חוזרים על מפגע חמור

שלום רב,

אני תושבת רמת אביב ואמי בת ה- 79 הינה תושבת נווה אביבים. אתמול אחר הצהרים גילינו לתדהמתנו שאנשי חב"ד הקימו מדורה גדולה מאד בגינה הציבורית ברחוב טאגור, מאחורי בית השחמט וסמוך לבית מילמן. המדורה מוקמה בסמוך מאד למתקני שעשועים שמיועדים לפעוטות (מרחק של כ- 20-30 מטרים מהמתקנים).

קרא עוד...