התקיים מפגש תושבים עם סגני ראש העיר בנושא שימור צמחיה בשכונה PDF הדפסה שלח לחבר
ראשון, 14 פברואר 2010 15:39

למי שאינו מודע עדיין, בחודשים האחרונים, נעקרו על-ידי העירייה אזורי שיחים רבים ברחבי השכונה (הירוקה, נווה אביבים וג'). תושבי השכונה התארגנו למנוע עקירות מתחמי שיחים ותיקים ושמירת הטבע העירוני. ההתארגנות הולכת ותופסת תאוצה.

ביום ה' בבוקר, ה-11.2.10, התקיים בחורשת כפר-יונה מפגש בהשתתפות סגני ראש העיר מיטל להבי (מר"צ) ופאר ויסנר (הירוקים), נציגי העירייה וקבוצה גדולה של תושבים שהגיעו להביע תמיכה והזדהות עם המאבק לשמירת האופי הירוק, הטבעי והכפרי של השכונה.

 

המפגש, שאורגן ותואם על-ידי "פורום תושבים למען טבע עירוני ואיכות הסביבה בת"א-יפו", כלל סיור בשטח, שיחה עם התושבים והעלאת הצעות קונקרטיות של הפורום והתושבים לטיפול בתופעת הפלישות לשטחים הציבוריים, שלא יהיה כרוך בעקירות מתחמי שיחים ותיקים ובגרימת נזקים לערכי הטבע העירוני הייחודיים לשכונה. פרטים נוספים על המפגש והמאבק שהוביל לקיומו תוכלו לקרוא בבלוג של מיטל להבי באתר mynet וכן בבלוג של יהונתן היימן, תושב השכונה, שנכח בפגישה.

צילם: יהונתן היימן

שמירה על השטחים הציבוריים בשכונה לרווחת ולשימוש הציבור הוא אינטרס של כולנו, ואולם אנו מתנגדים לדרך הפעילות הנוכחית של העירייה, שנוהגת "לְחַשֵֹף" את השטח הציבורי שגובל בשטח הפרטי ולהותיר אותו נקי ועירום מצמחייה, תוך פגיעה קשה הן במראה הנופי והאסתטי של השכונה והן בטבע העירוני ובבעלי-החיים שתלויים בשיחים לקיומם. יתר על כן, חלק ניכר מעקירות ודילולי השיחים שמתבצעים בשכונה כלל אינו קשור לפלישות של תושבים לשטח הציבורי אלא למדיניות גינון בעייתית של אגף שפ"ע, שאינו מכיר כיום בחשיבותם של השיחים כאלמנט חשוב של טבע עירוני וכריאה ירוקה בעלת ערך נופי ואקולוגי.

בשבוע הבא אמורה להתקיים פגישה של סגני ראש העיר להבי וויסנר עם מנהלי אגף נכסים ואגף שפ"ע בעירייה, בניסיון להגיע להסדר שימנע המשך הפגיעה במתחמי השיחים הותיקים וערכי הטבע העירוני בשכונה.

אנו מעריכים את הירתמותם המהירה של להבי וויסנר לסייע לנו להקפיא, בינתיים, את עבודות עקירת ודילול השיחים המתוכננות ולהביא את הנושא לדיון מול אגף שפ"ע ונכסים. ואולם, ברור לנו כי ישנה בעיריה התנגדות רבה לדרישות שלנו בנוגע לשינוי אופן הטיפול באזורי השיחים ברמת-אביב ולכן המשך מעורבות והתגייסות תושבי השכונה קריטי להצלחת המהלך של הצלת ושימור ערכי הטבע העירוני הייחודיים לשכונה.

נשמח אם תגיבו לדבריה של להבי בבלוג שלה ותביעו את דעתכם ותמיכתכם במאבקנו לשימור איזורי השיחים והטבע העירוני בשכונה. אנו מודים לכל התושבים הרבים ששותפים להתארגנות ומזמינים תושבים נוספים להצטרף, לסייע ולקחת חלק בפעילות שלנו לשמירה על האופי הירוק, הכפרי והטבעי של השכונה.

לפרטים נוספים ולהצטרפות לפעילות:
כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
פורום תושבים למען טבע עירוני ואיכות הסביבה בת"א-יפו