בחירת פורטל

קישורים מהירים

זכותם של חילונים PDF הדפסה שלח לחבר
שני, 25 מאי 2009 17:25

פרופסור שטרנגר, פילוסוף ומרצה בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, כתב מאמר "זכותם של חילונים" בתגובה למאמר של גדעון לוי "אנטישמיות בתל אביב" אשר התפרסם בהארץ בתאריך 14 במאי  (קישור למאמר המלא של פרופ' שטרנגר שהתפרסמה ב-25 במאי 2009 באתר "ארץ") (קישור למאמר של גדעון לוי).

מאמר התגובה של פרופ' שטרנגר תוקף את עמדת גדעון לוי ותוהה כיצד היה מגיב מר לוי אם חילונים היו פועלים בשכונה חרדית כפי שהחרדים פועלים בשכונה חילונית. להלן שני ציטוטים מתוך המאמר של פרופ' שרנגר:

..."לו חשבתי שכניסת החרדים לרמת אביב לא תשנה את הדו-קיום השקט השורר בשכונה (גם עכשיו מתגוררים בה לא מעט דתיים) - לא הייתי מוטרד. אני אוהב שכונות מעורבות, כל עוד מתקיים בהם כבוד הדדי, כששום צד אינו מנסה להתערב בסגנון החיים של משנהו."

פרופ' שטרנגר ממשיך ומדגיש שפעולת החרדים היא הבעיה המדאיגה. "לוי טוען, כי לנוכח העובדה שמדובר בתופעה מצומצמת ספק אם יש בכלל סיבה לדאגה. התשובה לכך פשוטה: מצפת ועד בית שמש, מרמות אשכול בירושלים ועד ערד, אותו סיפור חוזר על עצמו. תחילה החרדים שוכרים דירות, וכאשר מספרם מגיע למסה קריטית, הם הופכים את חיי החילונים שנותרו בשכונה לבלתי נסבלים, תוך הפעלת לחצים, הטרדות ואפילו איומים מפורשים"...